Hidanova kosa (aneb Hanako v akci ) 1.díl

13. května 2008 v 16:15
Konnichi wa...

Minulý týden jsem byla nemocná a tak jsem se pustila do výroby Hidanovy kosy....


První problém nastal, když jsem musela z města donést polystirenové desky a 1.8 metru dlouhou násadu. Nakonec jsem polystiren "vrazila" do ruky nebohému Honzíkovy (spolužák) který mne potkal, když šel z hudebky.
Sice mě celou cestu proklínal, ale nakonec pomohl.
Původně jsem měla v plánu břity vyrobit z molitanu, ale při vyslovení ceny jsem málem omdlela. Nicméně nevadí.. Hanako je dívka šikovná a tak si zvolila náhradní řešení^^.

V momentě, kdy jsem konečně dorazila domů (cesta po schodech byla neméně zajímavá), jala jsem se do sešitu kreslit, počítat a vypočítávat. Potom co jsem se zamotala v číslech(nejsou mou silnou stránkou) jsem prostě od ruky na "baličkák" nakreslila tři břity. Od nejmenšího do největšího. Ty pak překreslila na polystiren a za nezvyklých a nechutně pištivých zvuků z něj vyřezala cosi co by vzdáleně mohlo připomínat zamýšlený tvar. Zůžení, "nabroušení" jedné strany jsem dosáhla poctivým a opravdu zdlouhavým "opalováním".
Další fází bylo všechny tři břity obalit kobercovou páskou. Pak už "jen" stačilo vše natřít na červeno. Jen je v uvozovkách, protože jsem s přestávkami barvila 3 dny. Jedna vrstva nestačila (kdo by to byl řekl). Nakonec už zbyl poslední a poměrně snadný krok. Dodělat bílé detaily. Tohle už oproti předchozím úkonům bylo opravdu jednoduché.... 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alfred Alfred | 14. května 2008 v 0:42 | Reagovat

Povedla se ti nádherně...doufám že ta má dopadne alespoň tak dobře jako ta tvá, přesto že použiji asi jiný systém.

2 Frid Frid | Web | 14. května 2008 v 16:08 | Reagovat

Parádna kosa !

3 j.e.c.k.o j.e.c.k.o | Web | 14. května 2008 v 17:33 | Reagovat

mno styď se - zničit tak krásnou krabici od avonu .... *hm asi by měla mlčet - sama zničila krabici k televizi* :D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama